З 1 січня 2016 року в Україні припинила діяти “Будівельна амністія”

В Україні з 1 січня 2016 року припинила діяти так звана будівельна амністія – процес легалізації за спрощеною процедурою тих споруд, які були зведені у період від 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року.

Будівельна амністія вводилася в Україні на півроку. Вона не передбачала сплачування громадянами штрафів.

Під дію будівельної амністії потрапляли лише будівлі, які не порушують державних будівельних норм щодо розміщення об’єкта.

Найбільше амністій, за даними ДАБІ, було зареєстровано у Дніпропетровській, Тернопільській, Вінницькій та Кіровоградській областях.

Зазначається також, що під час реалізації будівельної амністії деякі органи містобудування та архітектури при місцевих радах відмовлялися надавати висновки щодо відповідності розташування самочинних будівель державним будівельним нормам.

Чи продовжать “Будівельну амністію” на 2016 рік?

Державна архітектурно-будівельна інспекція України розглядає питання продовження “будівельної амністії”, що передбачає введення в експлуатацію самовільно побудованих житлових об’єктів та об’єктів першої-другої категорії складності, на 2016 рік.

Необхідність продовження амністії обґрунтовується тим, що у 2015 році спрощений порядок введення в експлуатацію відповідних об’єктів почав фактично діяти лише з травня місяця 2015 року, оскільки наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за № 79 від 26.04.2015 року, який встановлював порядок прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт, був зареєстрований в Міністерстві юстиції України тільки 15 травня 2015 року за № 547/26992. Зазначене не дозволило багатьом громадянам, які хотіли у 2015 році узаконити свої забудови, вкластися у визначений законодавством термін. Продовження амністії у 2016 році,   дозволить громадянам України закінчити процедуру узаконення зазначених об’єктів будівництва.

Comments are closed.